Meteoryt Pułtusk 5

jeśli znaleźliśmy meteoryt, to pochwalmy się - tu jest właśnie miejsce na to!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez piotrkusiu » Śr paź 12, 2016 6:45 am

kerlmit napisał(a):
astrokosmo napisał(a):. ..co przy mojej wadze (142 kg)


Ja pierdziule ....Weź ''to'' wykarm . :wink:

Wykarmić to wykarmić, ale weź to noś codziennie ze sobą :wink:

Ale widzę tu niezaprzeczalną zaletę. Przy takiej masie i posturze żaden "policjant" sam ot tak sobie nie podejdzie i nie będzie straszył, Każdy będzie omijał szerokim łukiem :mrgreen:
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez Kenny » Śr paź 12, 2016 7:12 am

Masz racje :) Pułtusk wymaga cierpliwości :) Mi jej brakuje... szczególnie dlatego że ile razy ląduje nad narwią tyle razy musi mnie zmoczyc. Co do prędkości znalezienia to nic chyba kumpla nie pobije gdzie pierwszą i jak na razie jedyną sztukę trafił po jakichś 15min od rozpoczęcia poszukiwań we właściwym miejscu.

Dokładnie tak samo do tematu podchodzę jako formy relaksu. Życ na szczęście mam za co i nie jestem zmuszony do wspierania się sprzedażą znalezisk co nie zmienia faktu że taką postawę całkowicie rozumiem i popieram.


Owocnych poszukiwań. :)
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez Kaioken » Śr paź 12, 2016 2:10 pm

No to nie ma co narzekać:) Może kiedyś znajdę swój egzemplarz! Mam za sobą tyle wypraw że niedługo powinienem trafić jedną sztukę:D Widać że jeszcze coś zostało hehe :wink:
Gratulacje dla astrokosmo!
Kaioken
meteorytoman
 
Posty: 237
Dołączył(a): Śr maja 11, 2016 8:03 pm

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez astrokosmo » Śr paź 12, 2016 5:09 pm

EEEEEEEEEEEE tam już wszystko wyzbierali ;)

Podstawa to dokładność , wiem że się teraz wymądrzam , alej jak już szukacie , a szukacie bez sznurków , to szukajcie dokładnie , zazębiając nieco teren już przeszukany, to pozwoli zminimalizować błędy .
Inny błąd jaki wielu poszukiwaczy popełnia to machanie cewką nie 100% nad ziemią ale zarówno z prawej jak i z lewej strony podnoszą cewkę wysoko do góry - a to błąd , duży błąd bo w ten sposób można ominąć meteoryt.

Nie każda cewka tak łapie , dlatego warto się zaopatrzyć w nieco większą , bo błąd wówczas można zminimalizować.

Obrazek

Odpowiedni wykrywacz i częstotliwość - zaśmiecony terem - mniejsza częstotliwość itd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Temat rzeka , sam się uczę cały czas , ale jak wspomniałem wcześniej dla mnie to hobby , znajdę - ok , nie znajdę też ok .
Jak byście mieli jakieś pytania pytajcie , nie odpowiem na wszystko , ale postaram sie pomóc.
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez pulmetek » Śr paź 12, 2016 5:32 pm

Przycisnąłem astrokosmo do komputera i wyśpiewał, gdzie dokładnie znalazł ten okaz. Jednak nie szukałem w tym miejscu. Ufff! Choć ten drut, a właściwie to pręt od zgrabiarki do siana, leżący tak blisko metka na pewno skutecznie by go zamaskował. Tym razem dociekliwość co w trawie piszczy opłaciła się. Brawo dla astrokosmo! Ciężko zapracowałeś na niego.
Lepszy groszek w garści niż bolid nad dachem.
pulmetek
meteorytoman
 
Posty: 319
Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 12:45 pm

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez astrokosmo » Śr paź 12, 2016 6:45 pm

Niech pomyślę , kto mnie tego nauczył :roll: :)

Miałem wyjątkowe przeczucie że trzeba tą łączkę - podobnie jak poprzednio przeszukać , nie wiem , kobiecej intuicji nie mam ;) , ale jakieś tam przeczucie mam , a może to kwestia szczęścia ? , wiem jedno , czy ktoś chodził czy nie to i tak szukam , bo mam zamiar przeszukać ten teren w 100% , czy życia starczy- nie wiem ale mam co robić przez najbliższy czas :)


Filmy - metka wykopanego i felernego maskującego drutu.

sory za jakość ale nie miałem nic lepszego pod ręką

https://www.youtube.com/watch?v=kkAiG4n ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=6syct8D ... e=youtu.be

po z ciągnięciu na dysk jakość jest lepsza ale to trzeba oglądać w bardzo małej rozdzielczości , taka była kamerka.

Kupiłem już nieco lepszy aparat więc jeśli uda mi się jeszcze coś znaleźć jakość będzie lepsza :)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez piotrkusiu » Śr paź 12, 2016 7:32 pm

Sprawdziłem na swoim sprzęcie. Podobnej wielkości pręt maskuje meteoryt ale nie z każdej strony i nie zawsze - zapewne bym nie kopnął takiego sygnału z prętem w sąsiedztwie.
Chylę czoła za cierpliwość i determinację.
piotrkusiu
meteorytoman
 
Posty: 121
Dołączył(a): So sty 02, 2016 8:17 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez astrokosmo » Śr paź 12, 2016 7:41 pm

Danke :)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez kerlmit » Śr paź 12, 2016 11:09 pm

Hmm... widze pewna zależność w sztrzelaniu bramek przez Lewandowskiego a znajdywaniu przez Pana meteorytow...
Supernova Boy
Avatar użytkownika
kerlmit
meteorytoman
 
Posty: 532
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 6:19 am

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez pumba » N paź 16, 2016 5:58 pm

Gratuluję ,ach ty łowco :? zazdrość mnie zżera pozdrawiam cześć 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez dzikimh » Pn paź 17, 2016 7:30 pm

A ja Wam powiem, ze w sumie to dobrze ze Astrofarciarz znalazł tego małego 190 gramowego Pułtuska.
Dobrze, dlatego, że został znaleziony niedaleko wcześniejszego znaleziska 1,5 kg.
1,5 mógł być fragmentem części która zaczęła się rozpadać na południe od Narwi i tam zostawiła kawałki od 100 do 200 gram. Skoro 190 gram, leżąło całkiem blisko 1,5kg. to znaczy że 1 km lub 2 km. na północ leży większy kawałek do którego ten 190g. powinien pasować.

Wszyscy skupili się w miejscu gdzie jest najwięcej kawałków średnich. A wystarczy rzucić okiem na elipsy spadku i rozkład fragmentów.

A to znaczy że 9 kg. Pułtusk, nie był największy. Był największym z tych znalezionych fragmentów. Idąc po linii spadku, w kierunku Rzewnia i dalej do Różana, gdzieś tam w polu powinny być kawałki, 12kg., 15kg. i 20 kg., a może i więcej...

Czego i Wam i sobie nieskromnie życzę... :mrgreen:
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez astrokosmo » Pn paź 17, 2016 7:38 pm

Ale mnie nakręciłeś biorę lampkę czołową i jadę już teraz :)
Avatar użytkownika
astrokosmo
meteorytoman
 
Posty: 793
Dołączył(a): So paź 13, 2007 9:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez dzikimh » Pn paź 17, 2016 7:55 pm

Nie pędź tak :)

Nie ma co szaleć, tu trzeba usiąść, policzyć, przeanalizować, przejrzeć mapy i dopiero wyruszyć w teren... :)
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez trylobit » Pn paź 17, 2016 8:09 pm

dzikimh napisał(a):...gdzieś tam w polu powinny być kawałki, 12kg., 15kg. i 20 kg., a może i więcej...


Ostatnio szukałem od tej strony, o której Marcin wspominasz, ale chyba ich tam jednak nie ma :? Jakiś błąd w dedukcji a może w detekcji ? :wink:
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Meteoryt Pułtusk 5

Postprzez dzikimh » Pn paź 17, 2016 8:15 pm

Jest, musi być, przynajmniej ten 12,7 kg. :mrgreen:
Szukałeś nie tu gdzie trzeba.... :) (chyba)
Są przynajmniej 3 większe od tego 9 kg.
Statystycznie, to co jest na mapie spadku Pułtuska, nie może się zdarzyć... :), to znaczy, może, ale jest nieprawdopodobne...
czyli mapa znalezisk jest niepełna, brakuje jej czegoś... :)
Komputer mi się spocił, ale w końcu wymodelował, najpierw bolid rozpadł się na 2 fragmenty, potem ten większy, na 5 ...

Więcej nic nie powiem... :mrgreen: dopiero jak zbadam wszystko, co nam zajmie jeszcze jakieś minimum 5 lat... :mrgreen:
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do tak, to jest to! znalazłem! :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron