Tymczasem ...?...(5)

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny


Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez Huncyt » Pt sie 11, 2017 6:07 am

To ostatnie to tzw. skała walentynkowa. Enejowski kamień z napisem Love. Ewidentnie widoczny biały kształt serca. :D
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez mr.O'K » Pt sie 11, 2017 6:51 am

....a może .. :?: tak geologicznie , bardziej :mrgreen:

np. : - ksenolit ,
- intruzja ,
- odrębność litologiczna ,
- :mrgreen: dwa w jednym :mrgreen:
albo
wszystko razem ?

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez dzikimh » Pt sie 11, 2017 9:28 am

Obejrzałem zdjęcia i wiem co to jest.
Beton konstrukcyjny, parę lat temu zaimpregnowany czerwonym impregnatem do betony na bazie żywic i silikonów, który z powodu złego stosunku ilości wody do materiały sypkiego po paru latach skruszał. I wszystko trzeba niestety betonować od początku :mrgreen:
Przerabiałem ten temat w zeszłym tygodniu. Miałem z pół tony takiego materiału... ;) No ale teraz przynajmniej jest git malina :mrgreen:
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez mr.O'K » Pt sie 11, 2017 11:30 am

.... :mrgreen: ..akurat !.. :mrgreen:

Od 30 -tu lat przyglądam się temu materiałowi i gdy w koło dostrzegam jedynie industrialną pustynię
oraz na podstawie innych zebranych " betonopodobnych " fragmentów czekających na swoją kolejność do prezentacji nic innego nie można stwierdzić po za tym że ... :?: może to być śmietana hematytowa a więc ... :idea: " artefakt " natury .
Jak najbardziej :!: Oczywiście :mrgreen:

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez Huncyt » Pt sie 11, 2017 3:10 pm

Sąsiad też szukał "pustyni" jak gruz wyrzucał :mrgreen:
Nie neguję Twojego doświadczenia, ale niekoniecznie przekłada się ono automatycznie na efekty w postaci odnajdywania meteorytów.
Podobnie było z inżynierem NASA, który kolekcjonował minerały. Gdy żona kazała mu sprzątnąć część kamieni, ten po 18 latach zorientował się, że jeden z kamieni wygląda meteorytowo, znalazł też drugi podobny. Po badaniu było wiadomo wszystko - obydwa zawierały maskelynit - minerał występujący na Marsie... Otrzymały nazwy Los Angeles 001 i Los Angeles 002.
Dlaczego tą historię tu przytaczam? Bo uważam, że dopóki nie znajdzie się czegoś przypominającego meteoryt i nie zbada, to jest się zbieraczem kamieni. I dopóki nie zrobi się choćby analizy mineralnej, to powinno się mówić cały czas o skale/kamieniu/próbce.
Co do Ciebie - mimo doświadczenia, które podkreślasz - naprawdę uważasz, że na podstawie zdjęcia można wyczerpać temat i powiedzieć dokładnie z czym ma się do czynienia?
Mi na podstawie mojego doświadczenia, zdjęcia przedstawiają gruz/beton, a nie mając innych informacji, niejako skazany jestem na tylko takie orzecznictwo. Nie widzę na tych zdjęciach niczego co sugerowałoby nieziemskie pochodzenie.
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez mr.O'K » Cz wrz 14, 2017 11:03 am

Uszanowanie.
Przecięty wygląda obiecująco a nawet ... :?: ...rewelacyjnie , tymczasem ...tworzę szlifierkę z tarczą fi 580 mm .
Do skończenia został montaż napinacza paska klinowego . Aaaa :idea: " załatwić proszki szlifierskie . Może jakieś sugestie w kwestii rozmiarów ziarna ?

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez lejkers » Cz wrz 14, 2017 5:52 pm

mr.O'K napisał(a):Uszanowanie.
Przecięty wygląda obiecująco a nawet ... :?: ...rewelacyjnie , tymczasem ...tworzę szlifierkę z tarczą fi 580 mm .
Do skończenia został montaż napinacza paska klinowego . Aaaa :idea: " załatwić proszki szlifierskie . Może jakieś sugestie w kwestii rozmiarów ziarna ?

Pozdrowaśki

Z czego kolega zrobił tarczę? Ja również chciałem zrobić taki samodziałek, ale nie mogę zdobyć odpowiedniej średnicy żeliwa, bo tylko żeliwo do tego celu nadaje się, inny metal odpada. Proszki szlifierskie i gotowe pasty sprzedają specjalistyczne firmy na allegro, są tam również opisy całej ich gamy.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(5)

Postprzez mr.O'K » Cz wrz 14, 2017 8:23 pm

Uszanowanie
lejkers napisał(a):.......Z czego kolega zrobił tarczę? ........

Hmmm....?
Wszystko od podstaw :!: Forma :idea: Odlew :!: Toczenie :shock: Robota na zamówienie :mrgreen: Są jeszcze tacy ludzie na świecie którzy sentyment do hobbystów jakiś mają :mrgreen:
Pozdrowaśki .
mr.O'K
 


Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron