Tymczasem ...?...(4)

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez lejkers » Śr wrz 06, 2017 9:46 am

mr.O'K napisał(a):....nie :!: Dlatego że.. :?: linie Neumana wystąpić mogą jedynie w kamacycie :!: a kamacyt to związek
żelaza z niklem :idea: więc gdy nie ma niklu w żelazie albo gdy jest go zbyt mało to .... :?: , nie ma kamacytu
i linii Neumana także :mrgreen:

Pozdrowaśki .

Linie Neumana są wynikiem przesunięć w strukturze metalu na skutek silnego udaru/kolizji kosmicznej
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez dzikimh » Śr wrz 06, 2017 9:50 am

kamyk napisał(a):Przed chwilą pisałeś ,że przez utarte zasady stoimy w miejscu :?: Przez Twój post nauka ruszy z kopyta ? 8) Pozdrawiam serdecznie



Szanowny Kamyku, moja wypowiedź była zamierzoną i celową ironią, tak już mam niestety, czasami... :twisted:
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Śr wrz 06, 2017 6:14 pm

Lejkersie .Czyli linie praktycznie mogą się tworzyć w metalu pozbawionym niklu pod wpływem zderzeń :?: :?: Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez lejkers » Śr wrz 06, 2017 6:44 pm

kamyk napisał(a):Lejkersie .Czyli linie praktycznie mogą się tworzyć w metalu pozbawionym niklu pod wpływem zderzeń :?: :?: Pozdrawiam serdecznie

tak, ale potrzebne są ciśnienia rzędu Gpa a linie to po prostu granice przesunięć pewnych obszarów masy w stosunku do siebie (zmienia się struktura, zakłócenia w sieci krystalicznej, bo w tym miejscu występuje silny gwałtowny wzrost temperatury/tarcie) - wiadomo, że szlif jest płaski/2D więc te granice wyglądają jak linie. To, o co Pytasz w pewnym sensie spotykane jest i na Ziemi, otóż szlif przekroju przedmiotów tłoczonych na zimno, po wytrawieniu, również ujawnia takie przesunięcia w postaci linii równolegle ułożonych w stosunku do wytworzonego tym sposobem kształtu - taka namiastka tego o czym mówimy. A nikiel nie ma tu raczej nic do rzeczy.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Śr wrz 06, 2017 7:10 pm

Patrząc na moje żelazo ,na szlifie widać linie równoległe .Przy dużym powiększeniu wyglądają jak warkocze .Linie te widać wewnątrz metalu jakby w krysztale lekko przejrzystym ,Czy ja dobrze pamiętam Ty znalazłeś kiedyś żelazo rodzime ? Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez lejkers » Śr wrz 06, 2017 8:15 pm

kamyk napisał(a):Patrząc na moje żelazo ,na szlifie widać linie równoległe .Przy dużym powiększeniu wyglądają jak warkocze .Linie te widać wewnątrz metalu jakby w krysztale lekko przejrzystym ,Czy ja dobrze pamiętam Ty znalazłeś kiedyś żelazo rodzime ? Pozdrawiam serdecznie

Kamyku, to musiałby obejrzeć któryś z kolegów z forum dobrze opatrzonych z meteorytami żelaznymi. Jak kojarzę wspomniane warkoczyki mozna dostrzec w strukturach Widmanstattena - no, ale niechby się wypowiedzieli wspomniani wcześniej. Rzeczywiście, znalazłem pokaźną bryłę żelaza bardzo czystego, wykopanego przez koparkę w żwirowisku z głębokości ponad 5 m (ściana eksploatacyjna nie ruszona od ustąpienia lodowca - to pewne), które nie zawiera niklu, ale też nie zawiera niczego innego co by wskazywało na żelazo antropogeniczne. Aby mieć pewność, że jest to żelazo rodzime niezbędne by były bardzo specjalistyczne badania a jak do dziś nie udało mi się nikogo do tego namówić. W USA mieli to badać pod kątem meteorytu, ale po wstępnym teście na Ni odmówili mi dalszych badań. Jest taki bardzo orientacyjny test, czy może to być żelazo rodzime porównując zdolność do trwałego magnesowania się obcym magnesem - rodzime bardzo dobrze i trwale przejmuje magnetyzm w porównaniu z przeciętnym żelazem "ludzkim". Możesz się pobawić, sprawdzając efekty np. kompasem. Pozdrawiam i życzę szczerze znalezienia dużego żelaza... z niklem ponad 5%, bo wówczas nie byłoby kłopotu (no, mniejszy kłopot) :)
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez Huncyt » Śr wrz 06, 2017 8:18 pm

Na 56000 meteorytów z czego kilka tysięcy przebadanych chyba można mówić o pewnych zasadach, które trudno podważyć. Wiemy na pewno, że meteoryty nie składają się ani ze stali, ani z koziego g... sera :mrgreen: Zaledwie promil skał, które koledzy zbierają (po ostatniej wyprawie ja też :) ) ma jakieś podstawy do wrzucania ich do worka z napisem "pseudometeoryty". Reszta to ziemskie skały i odpady. Tak wygląda rzeczywistość.
Huncyt
meteorytoman
 
Posty: 200
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2016 9:53 pm

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Śr wrz 06, 2017 8:38 pm

Prawdę mówiąc to nie wiem ile jest tego niklu w tym żelazie :) w skale jest go bardzo mało ,no ale Pan Jacek napisał kiedyś ,aby nie szukać niklu w skale .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt wrz 08, 2017 7:26 am

kamyk napisał(a):Prawdę mówiąc to nie wiem ile jest tego niklu w tym żelazie :) w skale jest go bardzo mało ,no ale Pan Jacek napisał kiedyś ,aby nie szukać niklu w skale .Pozdrawiam serdecznie


Proszę nie wypaczać kontekstu mojej wypowiedzi! Nie ma sensu robienie popularnych testów (np. za pomocą odczynników chemicznych) na zawartość niklu w przypadku kamieni. Nikiel jako pierwiastek chemiczny jak najbardziej może być uwiązany w skałach. My szukamy żelazoniklu - w postaci metalicznej!
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » Pt wrz 08, 2017 8:13 am

Panie Jacku .Jako człowiek nie świadomy szukałem niklu w skale .Było go tam bardzo mało ,jakiś czas po tym znalazłem ten sam materiał z metalem i jemu się przyglądałem pod kątem obecności figur i itp,nie robiłem badań na nikiel .Nie bardzo rozumieć ,gdzie ja przeinaczam Pańskie słowa .Pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez mr.O'K » Pt wrz 08, 2017 11:16 pm

dzikimh napisał(a):No to musi kolega poszukać innego forum.............................................................................Badaj dalej, wydawaj kasę i poszerzaj swoje horyzonty ,ale nie zmuszaj nas do podziwiania złomu.

:mrgreen:

***********************

Tymczasem ....podrzucam Ci ściągę :idea: :
Fe gęstość 7, 874 g/cm3 temp. top .1538
Ni gęstość 8 ,908 g/cm3 temp. top. 1455

... może się przydać :idea: w sytuacji gdy włączy się samodzielne myślenie :mrgreen:

Pozdrowaśki .
mr.O'K
 

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez dzikimh » N wrz 10, 2017 7:19 pm

allumez la réflexion, s'il vous plaît

gęstości 9,6–18,5 g/cm³, stop niklu (Ni) i żelaza (Fe) być może z domieszką pierwiastków lekkich – krzemu, siarki i potasu, występują w nim atomy pierwiastków ciężkich

i pokaż wynik badania HPLC a nie GC, gdzie w 90% przypadków z 99% w GC nagle wynik spada do 75%, bo komuś było szkoda parę złotych więcej na badanie...

na koniec jeszcze taka mała uwaga, spazmować nad czystym żelazem można wtedy, gdy jest 99,96% czystego żelaza, a Tobie do tego brakuje paru punktów, więc nie pisz że jest jakieś pieruńsko czyste, ono jest po prostu czyste...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » N wrz 10, 2017 8:04 pm

Witam .a na naszym księzyku to tylko żelazo z niklem występuje ?pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez dzikimh » N wrz 10, 2017 8:29 pm

a co ma do tego księzyc?
Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymczasem ...?...(4)

Postprzez kamyk » N wrz 10, 2017 9:00 pm

Nie księżyc ,tylko księżyk :!: A coś Pan taki zdziwiony ?jakby na księżyku nie było żelaza :?: :?: Pytam z ciekawości .pozdrawiam serdecznie
kamyk
meteorytoman
 
Posty: 1050
Dołączył(a): Pt cze 29, 2012 9:42 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron