czarny

tu prezentujemy okazy, które mylnie mogą być uważane za kamienie z nieba, ale nimi nie są oraz dyskutujemy o ewidentnie ziemskich tworach

Moderatorzy: webimage, Kenny

czarny

Postprzez sopel » Cz wrz 07, 2017 12:41 pm

witam.oto mały 40gr.kamyk kolor czarny jak węgiel tylko że nim nie jest jak myślicie co to może być ,kamień jest dość kruchy nie magnetyczny ,wnętrze jaśniejsze z zewnątrz pozostałości jakiejś skorupki [bardzo mało].pozd
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[Obrazek
udało mi się lepsze foto wnętrza
Obrazek
Ostatnio edytowano Cz wrz 07, 2017 6:25 pm przez sopel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: czarny

Postprzez dzikimh » Cz wrz 07, 2017 2:44 pm

Pozdrawiam,
dzikimh
dzikimh
meteorytoman
 
Posty: 767
Dołączył(a): Wt cze 12, 2012 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: czarny

Postprzez sopel » Cz wrz 07, 2017 6:34 pm

mam pytanie czy wszystkie węglaki są magnetyczne i czy wszystkie mają chondry .pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: czarny

Postprzez Jacek Drążkowski » Pt wrz 08, 2017 7:16 am

wygląda bardzo ziemsko już bez krojenia, przekrój tylko to potwierdza :)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: czarny

Postprzez lejkers » Pt wrz 08, 2017 7:46 am

Jacek Drążkowski napisał(a):wygląda bardzo ziemsko już bez krojenia, przekrój tylko to potwierdza :)

...jakaś skała plutoniczna z dużą zawartością hematytu - to te tłusto połyskujące minerały
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: czarny

Postprzez sopel » Pt wrz 08, 2017 7:01 pm

tylko że to co połyskuje to jest to jakieś szkliwo [w bardzo drobnym wydaniu] które jest przezroczyste w kolorze różu jak mi się dobrze wydaje oczywiście :D .budowa wewnętrzna bardzo podobna do ''betonu ''[lejkers wie o jaki beton chodzi jak i inni zainteresowani ] ale zupełnie inny rodzaj zawartości minerałów a przede wszystkim brak w nim metalu . .pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: czarny

Postprzez lejkers » Pt wrz 08, 2017 8:18 pm

sopel napisał(a):tylko że to co połyskuje to jest to jakieś szkliwo [w bardzo drobnym wydaniu] które jest przezroczyste w kolorze różu jak mi się dobrze wydaje oczywiście :D .budowa wewnętrzna bardzo podobna do ''betonu ''[lejkers wie o jaki beton chodzi jak i inni zainteresowani ] ale zupełnie inny rodzaj zawartości minerałów a przede wszystkim brak w nim metalu . .pozd

Uszanowanie! No właśnie, tak można coś ocenić po zdjęciu, czyli bardzo trudno nawet jeśli chodzi o jakieś ogólne spostrzeżenia. Napisałem o hematycie, bo zwykle na zdjęciach tak wychodzi. Pozdrawiam!
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: czarny

Postprzez sopel » Pn wrz 18, 2017 7:11 pm

witam.kolejny czarny, pewnie osaduwka.nie magnetyczny.pozd
Obrazek
[Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: czarny

Postprzez Kenny » Wt wrz 19, 2017 5:20 am

Na tel dobre nie widzę a hosting którego używasz nie wyświetla mi się w kompie... :(
Ale tak na oko strzelał bym w coś z rodziny granulitów albo innych podobnych metamorfików.

Pozdro.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków


Powrót do pseudometeoryty i inne ziemskie kamienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron