lunar?

pierwotne, żelazno-kamienne, żelazne, anomalne

Moderator: webimage

lunar?

Postprzez sopel » Cz gru 21, 2017 6:04 pm

witam.znalazłem w necie taki to lunar -jest nim :?:
tu wklejam fotkę i żrudło do niego -''Lunar meteorite - Mashpedia Free Vide''.pozd
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: lunar?

Postprzez lejkers » Cz gru 21, 2017 7:28 pm

sopel napisał(a):witam.znalazłem w necie taki to lunar -jest nim :?:
tu wklejam fotkę i żrudło do niego -''Lunar meteorite - Mashpedia Free Vide''.pozd
Obrazek

Coś tu chyba nie tak - nigdy bym nie powiedział, że jest to meteoryt a tym bardziej lunar - no, ale ekspertem nie jestem, potrzebne by było dokładne źródło tej informacji
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: lunar?

Postprzez sopel » Śr gru 27, 2017 12:07 pm

witam.wczorajszy spacerek i znaleziony kawałek kamyka jak myślicie jest nad czym debatować .pozd
[Obrazek
Obrazek
[Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[iObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Śr gru 27, 2017 2:06 pm przez sopel, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: lunar?

Postprzez Jacek Drążkowski » Śr gru 27, 2017 1:47 pm

Hm... czy znajdowanie "lunarów" to jakaś polska specjalność? ;)
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: lunar?

Postprzez sopel » Śr gru 27, 2017 2:08 pm

więc to'' lunar '' panie Jacku :D . :wink:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: lunar?

Postprzez trylobit » Pt gru 29, 2017 9:19 pm

Znalezienie lunara to bodajże trudniejsze, niż wygrana w toto-lotka. Ale próbować nie zaszkodzi, natomiast pokazywanie każdego znalezionego kamyka na forum ................?
Pozdrawiam
Maciek
trylobit
meteorytoman
 
Posty: 262
Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 10:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: lunar?

Postprzez lejkers » So gru 30, 2017 6:50 am

trylobit napisał(a):Znalezienie lunara to bodajże trudniejsze, niż wygrana w toto-lotka. Ale próbować nie zaszkodzi, natomiast pokazywanie każdego znalezionego kamyka na forum ................?

Uszanowanie! Biorąc pod uwagę wzajemne położenie Ziemi i Księżyca, jego niską grawitację (również bardzo korzystny punkt libracyjny K-Z) można mieć pewność, że na Ziemi znajduje się ogromna ilość materiału księżycowego. Zwłaszcza, że w przeszłości nasz satelita był potwornie bombardowany meteorytami, co widać po jego mocno "umęczonej" powierzchni. Pomimo, że depczemy po tym materiale, to niesamowicie trudno go zidentyfikować bez badań lab. i ...Koroteva
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: lunar?

Postprzez mr.O'K » N gru 31, 2017 6:43 pm

Uszanowanie
lejkers napisał(a):......... to niesamowicie trudno go zidentyfikować bez badań lab. i ...Koroteva

Pierwszym krokiem we własciwym kierunku jest ustalenie i nabranie pewności że znaleziony "okaz" jest....?..
np . plagioklazytem :idea: :shock: tzn skałą której głównym i jedynym minerałem tworzącym jest skaleń .
Jako skała mono mineralna nie zawiera minerałów o wlaściwościach magnetycznych .
Więc skoro tak , wówczas ustalamy wiadomym :mrgreen: sposobem gęstość i własciwie na tym etapie
to już wszystko .
No ! Ale najpierw z domu trzeba wyjść i ruszyć w teren :mrgreen: .
Gdy jednakowóż bez wykrywki w teren sie nie wybieramy , stąd legendy o wygranych w totolotka :mrgreen:

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: lunar?

Postprzez sopel » Wt sty 02, 2018 7:22 pm

a gdy już znajdziemy '' ładny'' kamyczek i wyślemy do wyżej wymienionego to dostajemy taką odpowiedż
''I am sorry, but no longer can respond personally to all of the meteorite-identification e-mail that I receive.
In 2016 I was contacted 4191 times by 1514 different people from at least 76 countries who thought that they had found, bought, or inherited a meteorite, had questions about funny-looking rocks, wanted to sell me rocks, or wanted to chat about meteorites (I don’t chat).

If, on the basis of your photos and information you sent me, I think that your rock might be a meteorite, then I WILL respond. If you get this message, however, it's my way of saying that there is nothing about your rock that suggests to me that it IS a meteorite.


a zarazem w przypadku innych kamieni -oczywiście pustynnych notka jest taka np.
'' kamień NWA 10495. Gdyby ktoś przysłał mi to zdjęcie z pytaniem "Czy to meteoryt", prawdopodobnie powiedziałbym "nie".
więc gdzie tu logika :mrgreen:
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: lunar?

Postprzez mr.O'K » Śr sty 03, 2018 1:00 am

Uszanowanie .
Otrzymałem odpowiedź od ... :?: R. Korotev'a ...." Maybe " :shock: .. wraz z dołączoną instrukcją w linku :mrgreen:

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: lunar?

Postprzez sopel » Śr sty 03, 2018 2:11 pm

może im tam za wodą nie na rękę aby coś np.tu w europie znależdż :D :mrgreen: .pozd
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: lunar?

Postprzez mr.O'K » Śr sty 03, 2018 2:37 pm

Uszanowanie .
..pożyjemy zobaczymy . By skrócić czas " męczarni ",...ehmmm. :lol: wyczekiwania , posłałem gotowy cienki :mrgreen:

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: lunar?

Postprzez sopel » Śr sty 03, 2018 6:30 pm

może wróci grubo wypchany :mrgreen:
a który wysłałeś -jakaś fotka dla przypomnienia :wink:
czy mógłby ktoś- coś napisać o tym kawałeczku -granit może czy coś innego :?: pozd.
podziękował
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: lunar?

Postprzez Jacek Drążkowski » Śr sty 03, 2018 7:08 pm

sopel napisał(a):więc to'' lunar '' panie Jacku :D . :wink:


błąd we wnioskowaniu! Kiedy wreszcie w polskich szkołach nauka logiki stanie się obowiązkowa? :wink:
Astronomia i muzyka
I tego trzymać się trzeba
(E. Stachura, "Prefacja")
Avatar użytkownika
Jacek Drążkowski
meteorytoman
 
Posty: 4846
Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 9:32 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Re: lunar?

Postprzez mr.O'K » Śr sty 03, 2018 7:33 pm

mr.O'K napisał(a):Uszanowanie .
..pożyjemy zobaczymy . By skrócić czas " męczarni ",...ehmmm. :lol: wyczekiwania , posłałem gotowy cienki :mrgreen:

Pozdrowaśki


Ups :shock:
Korotev odpisał że cienkich " nie robi " :mrgreen: , nie bada . :twisted:
Zapytałem bezczelnie w takim razie niechaj zdradzi ( jezeli to nie jest tajemnicą ) na czm polega to ( Jego )
badanie :mrgreen: . Czekam właśnie na odpowiedź . Tam teraz jest 13 :33 .

Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Następna strona

Powrót do achondryty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron