beton?

jeśli masz podejrzenie, że znaleziony okaz jest meteorytem, zapytaj - to jest właściwe miejsce!

Moderatorzy: webimage, Kenny

Re: beton?

Postprzez Kenny » Śr lut 14, 2018 6:53 am

Dzięki Zibi! Po prostu potwierdziłem to co wcześniej przypuszczałem. Nieprzekonanych i tak nie przekonam czego masz przykład już parę postów wyżej :)

Pozdrawiam i walczymy dalej.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: beton?

Postprzez Andrzej » Śr lut 14, 2018 8:07 pm

-//w twoim przypadku to po prostu zdjęcie// nie ma innej możliwości przekazania obrazu z monitora.
-jest to kwota zakupu części do modernizacji posiadanego sprzętu.
-zdjęcie przedstawia scalony regolit z górnych warstw powierzchni księżyca, kolory odpowiadają podstawowemu
składowi chemicznemu.
-zmarnowałeś czas i wysiłek, na bezsensowne badanie żużla, co chciałeś udowodnić.
interesuję się zmianami zachodzącymi w regolicie i w skałach podczas impaktu, temat trudny ale
ciekawy niestety brak jest opracowań naukowych na ten temat.
- Pozdrawiam.
Andrzej
 

Re: beton?

Postprzez R2R » Śr lut 14, 2018 10:31 pm

Zanim przeczytacie wypowiedź Andrzeja proponuję dziką muzykę o Andżeju klikaj tu ->https://www.youtube.com/watch?v=8ThN-VKQ0EQ
-----------------
Spadków życzę
R2R
Avatar użytkownika
R2R
meteorytoman
 
Posty: 239
Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 8:28 pm

Re: beton?

Postprzez Kenny » Cz lut 15, 2018 7:11 am

podaj zatem ten skład i jaki kolor jakiemu odpowiada.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: beton?

Postprzez Andrzej » Cz lut 15, 2018 7:10 pm

-czarny szkliwo
-czerwony pigeonit
-zielony oliwin
-żółty anortozyt
-niebieski-bladoniebieski- moim zdaniem zmiany impaktowe w szkliwie, widoczne na zdjęciu.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/01c880f9e5c126c2
Andrzej
 

Re: beton?

Postprzez pumba » Cz lut 15, 2018 8:12 pm

Tego betonu ja sam zebrałem 3 kg , moje kamienie czyli ten niby beton mają identyczne ciasto skalne jak te wasze betony . Wczoraj byłem w lublinie służbowo i znalazłem punkt skupu katalizatorów i przy tej okazji zbadałem spektrometrem obrączkę , jeden strzał i pojawia się na ekranie cała tablica mendelejewa i podane jest , pierwiastek taki i taki tyle i tyle procent kurcze mówię wam coś pięknego i za darmo . Będę miał chwilę czasu to zawiozę ten beton i zobaczę co to za metal tak błyszczy w cieście skalnym tego betonu 8)
pumba
meteorytoman
 
Posty: 785
Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 9:45 pm

Re: beton?

Postprzez lejkers » Cz lut 15, 2018 8:37 pm

pumba napisał(a):Tego betonu ja sam zebrałem 3 kg , moje kamienie czyli ten niby beton mają identyczne ciasto skalne jak te wasze betony . Wczoraj byłem w lublinie służbowo i znalazłem punkt skupu katalizatorów i przy tej okazji zbadałem spektrometrem obrączkę , jeden strzał i pojawia się na ekranie cała tablica mendelejewa i podane jest , pierwiastek taki i taki tyle i tyle procent kurcze mówię wam coś pięknego i za darmo . Będę miał chwilę czasu to zawiozę ten beton i zobaczę co to za metal tak błyszczy w cieście skalnym tego betonu 8)

Kilka dni temu na FB facet Amerykanin znalazł taki sam beton na pustyni Mohave, prezentował cały okaz i przekrój. W opisie napisał, że ma niską gęstość i zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz brak korozji na metalu. Z opisu i zdjęć wygląda identycznie jak nasze. Jeszcze nie oddał do badań.
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Re: beton?

Postprzez mr.O'K » Cz lut 15, 2018 9:18 pm

Uszanowanie .
Czytam , czytam i ....jeszcze raz czytam i zachodzę w głowę . Gdzie sens gdzie logika :?: :mrgreen:

Kenny napisał(a):Jak to mówią "nadejszła wiekopomna chwila..." :)
Oto wyniki analizy z pod mikroskopu elektronowego. .........................................
.................................................... Pytać jak coś nie jasne.

Pozdrawiam.


Po jakie licho :shock: by wykazać " betonowość " :P próbki zmarnowano tyle potencjału :idea: :?:

Wystarczyło udowodnić :idea: :mrgreen: obecność kwarcu oraz spoiwa między ziarnowego :mrgreen:
i oczywiście pokazać :roll: tzw. cechy charakterystyczne dla betonów .
Tymczasem zagłębiano się specjalistyczna aparaturą w istotę próbki . Chyba tylko po to by " zamknąć temat " żużlowatością mikrofragmentu :mrgreen:


Mam ten sam materiał zawierający fosylia w postaci badyli wewnątrz materiału zaś zewnątrz piękniutko
odciśnięty liść ( duży ) co niezbicie dowodzi że substancja musiała być lepka ,ciastowata .
Pozdrowaśki
mr.O'K
 

Re: beton?

Postprzez Kenny » Pt lut 16, 2018 6:56 am

Brawo Andrzeju widocznie masz skrzyżowanie optyka z XRD (skoro podaje Ci skład mineralny a nie chemiczny). ;)

Nie ma w tym materiale kwarcu lub są go niewielkie ilości (nie było czasu na wykonanie mapy więc procentowo nie określę). Szkielet ziarnowy stanowią szkliwa, minerały pochodzące z jego rozkładu i rekrystalizacji oraz przeróżne formy tlenkowe (spinele). Spojone jest to węglanowo-krzemianowym spoiwem. Stąd nie jest to typowy beton tylko coś na kształt żużlo-betonu w którym piasek zastępuje się drobnym żużlem i pyłami lotnymi powstałymi w procesach hutniczych.
Materiał jest dość jednorodny więc nie wiem jakiej jeszcze analizy oczekujesz. "Betonowa" teoria pochodzenia doskonale również tłumaczy patyki ,liście, kawałki papy i inne paprochy ewidentnie ziemskie i jak słusznie Mrok zauważyłeś zazwyczaj świeży "beton" jest ciastowaty.

Materiał otrzymałem dość dawno temu celem właśnie wykonania analizy i wyjaśnienia obecności w materiale fragmentów metalicznego żelaza. Przeprowadzone badania wykazały jednoznacznie hutniczy charakter pochodzenia materiału wchodzącego w skład kamienia (tego typu struktury nie występują w środowisku naturalnym!), jak również tłumaczą obecność fragmentów metalicznego Fe.

Reasumując:
Skład mineralny - typowy dla produktów hutniczych.
Struktura - piaskowcowata/brekcjowata typowa dla skały osadowej (szkielet ziarnowy spojony spoiwem)
Brak niklu w żelazie.
Spora zawartość węglanów sugeruje działanie wody w stanie płynnym.
Obecność typowo ziemskich elementów wtopionych w strukturę, półpłynny charakter niespojonego materiału (jak do dziś nie potwierdzono naukowo aby spadały ciekłe lub podlegające upłynnieniu meteoryty).

Praktycznie każda z powyższych cech materiału pozwala na odrzucenie meteorytowej proweniencji kamienia. Przekonanych nie trzeba przekonywać a zwolenników teorii spiskowej dziejów i tak nie przekonam. Materiał ciekawy i cholernie trudny do analizy. Nauka o produktach odpadowych przemysłu hutniczego dopiero się rozwija więc ciężko o materiały w tym temacie jak również jeszcze ciężej o dobrych specjalistów w tej dziedzinie.

Pozdrawiam.
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków

Re: beton?

Postprzez sopel » So lut 17, 2018 5:03 pm

jako że mój materiał to z góry bardzo dziękuje za wszystkie przeprowadzone badania [nie dziękuje za te nie zrobione] .
należę do tych nie przekonanych i uważam że to nie jest beton,żużel itp.mam takie prawo i się z tym nie zgadzam .
mam tylko nadzieję że kiedyś w końcu ktoś to ''rozgryzie'' i się dowiemy co to jest -na dzień dzisiejszy wychodzi że materią kosmiczną nie jest .tak jak kenny napisał materiał ciekawy i trudny do rozpracowania
wychodzi na to że ''instrumenta'' które go rozpracowywały nie dały rady to zrobić ''brak danych porównawczych ''
to już świadczy o jego wyjątkowości .pozd. i jeszcze raz dziękuje .
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: beton?

Postprzez Zibi » N lut 18, 2018 3:45 am

sopel napisał(a):należę do tych nie przekonanych i uważam że to nie jest beton,żużel itp.mam takie prawo i się z tym nie zgadzam .


Każdy ma prawo mieć swoje poglądy i pisać co uważa.
Ale jako, że Kenny wykonał prace specjalnie dla Ciebie i przedstawił rzeczowe dowody to może Ty też trochę się wysil i wykonaj pracę pisząc rzeczowo z czym konkretnie się nie zgadzasz i podaj argumenty?

Jeżeli piszesz tylko "nie, bo nie" to w ogóle lepiej nie pisz nic, bo nikt z Tobą więcej nie będzie chciał gadać a co dopiero badać Twoich próbek :wink:

Pozdrawiam
Z.
:) Jeśli tylko możesz - tnij (:
Sekcja Meteorytowa PKiM
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Re: beton?

Postprzez Andrzej » Cz lut 22, 2018 11:24 am

Z mikroskopów elektronowych można uzyskać efektowne obrazy.
Tylko czy amator potrafi zinterpretować te obrazki, i zadać rzeczowe pytania
z czym się nie zgadza.
Andrzej
 

Re: beton?

Postprzez sopel » Cz lip 05, 2018 6:56 pm

dla rozruszania nerwów kolejny z skorupą .pozd
nie ma potrzeby opisywania i odpisywania . :wink:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: beton?

Postprzez sopel » Cz wrz 06, 2018 5:00 pm

następny z tej samej materii 370gr.pozd :wink:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sopel
meteorytoman
 
Posty: 1730
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 6:56 pm

Re: beton?

Postprzez lejkers » Cz wrz 06, 2018 8:15 pm

Bardzo ładne okazy, potwierdzające jednorodność wszystkich znalezisk (pas wzdłuż wschodniej granicy na przestrzeni ponad 700km, plus Słowacja 1 znane mi znalezisko).
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie..." - Alchemik, Paulo Coelho
Avatar użytkownika
lejkers
meteorytoman
 
Posty: 644
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 6:12 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do czy to jest to?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron