Kultowy angryt

pierwotne, żelazno-kamienne, żelazne, anomalne

Moderator: webimage

Kultowy angryt

Postprzez wadi » So maja 09, 2009 10:21 pm

Specjalnie dla Meteoriticona 8)
Aukcja dotycząca D'Orbigny i kilka fotek. Kawałek piękny - 2392 gramy za $478,400, ale o cenie można dyskutować. Sprzedawca gwarantuje satysfakcję z zakupu :!:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=200334816725&ssPageName=STRK:MESE:IT
Avatar użytkownika
wadi
meteorytoman
 
Posty: 563
Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 9:15 am
Lokalizacja: Jiddat al Harasis

Re: Kultowy angryt

Postprzez Meteoriticon » Pn maja 11, 2009 5:05 pm

wadi napisał(a):Specjalnie dla Meteoriticona 8)
Aukcja dotycząca D'Orbigny i kilka fotek. Kawałek piękny - 2392 gramy za $478,400, ale o cenie można dyskutować. Sprzedawca gwarantuje satysfakcję z zakupu :!:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=200334816725&ssPageName=STRK:MESE:IT


Dzięki Wadi , ale muszę Cię rozczarować mój kamień , to na 99,99% ziemska skała :!:
Poza tym w D'Orbigny charakterystyczne są wewnątrz bąble , czego w moim nie ma i nie będzie - oczywiście w innych okazach tego typu meteorytów nie występują takie bąble , ale raczej nie ma się co łudzić :wink:
Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zibi » Pn maja 11, 2009 7:29 pm

A podjąłeś próbę z odczynnikami tak jak radził kenny ? :roll:
Ciekawy jestem efektów...
Z.
Avatar użytkownika
Zibi
meteorytoman
 
Posty: 1768
Dołączył(a): N lis 19, 2006 6:41 pm
Lokalizacja: M@zowieckie

Postprzez Meteoriticon » Pn maja 11, 2009 7:38 pm

Nie miałem jeszcze czasu się tym zająć - tym bardziej , że nie chcę w domu robić smrodku :wink:
A tak w ogóle , to nie wiem jakim kwasem to robić - mam tylko stężony azotowy , a taki zeżre prawie wszystko :roll:
Pzdr.
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Woreczko Jan » Pn maja 11, 2009 7:43 pm

No nie, tylko nie stężony azotowy :evil: Możesz potraktować to octem, jeśli są tam węglany to efekt będzie widoczny i zdemaskujesz drania :D
W Ziarenku Piasku ujrzeć Świat cały
Całe Niebo - w Kwiatku Koniczyny
Nieskończoność zmieścić w dłoni małej
Wieczność poznać w ciągu godziny

W.Blake
Avatar użytkownika
Woreczko Jan
meteorytoman
 
Posty: 949
Dołączył(a): Śr gru 03, 2008 12:17 pm
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postprzez Meteoriticon » Pn maja 11, 2009 7:51 pm

Woreczko Reaktywacja napisał(a):No nie, tylko nie stężony azotowy :evil: Możesz potraktować to octem, jeśli są tam węglany to efekt będzie widoczny i zdemaskujesz drania :D


Tak też przypuszczałem , tym bardziej , że swego czasu octem wydobywałem z wapiennych skałek różne fragmenty liliowców , korali i tp .
A Kenny wyprowadził mnie w pole stwierdzeniem " potraktować to kwasem " i jakby podświadomie zapomniałem w tym momencie o occie.
A co do stężonego kwasu , to przecież dałem znać , że nie mam zamiaru się przepalać do sąsiadów :twisted:
Avatar użytkownika
Meteoriticon
meteorytoman
 
Posty: 573
Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 10:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kenny » Wt maja 12, 2009 9:56 am

mając na myśli kwas miałem na myśli HCl :) (u kamieniarza o to łatwiej jak o ocet...) ale oczywiście ocet się nadaje, a jak nie masz to "cylit" też obleci... :) z octem jest ten problem że jest skuteczny w zasadzie tylko w przypadku kalcytu z dolomitem już sobie słabo radzi... :)
Sto lat! Ciężkich prac w kamieniołomach:)
Kenny
meteorytoman
 
Posty: 3253
Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Stalowa/Kraków


Powrót do achondryty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron